IG GCA VINYL

Protisklzová nano ochrana pvc, vinylu a plávajúcich podláh

IG GCA VINYL je nová filmotvorná polymérová NANO ochrana a obnova nesavých plastových podláh. Používa sa ako na nové, tak hlavne na staré povrchy, ktoré vyživuje a chráni. V jedinom úkone obnovuje a renovuje vzhľad, vytvára ochranu proti zašpineniu a oteru. Následne film polymerizuje do protišmykového finálneho antistatického povrchu. Povrch je nádherne vyleštený bez mechanickej námahy. Na povrchu sa vytvorí ultratenká hydrofóbna metalicky lesklá vrstva s ochranou proti následnému znečisteniu, odtlačkom topánok, prilepení a zašliapaniu nečistôt, usadzovaniu minerálnych a vápenatých povlakov, a tiež proti vodnej hrdze. Vytvorená hydrofóbna vrstva zabraňuje životu baktériám, machu, plesniam a riasam, vytvára hygienický povrch.

GCA VINYL poskytuje vysoko efektívnu a ekonomickú ochranu na plochách ako ABS, UH, PVC, marmoleum, lino, vinyl, guma, imitácia kože, dreva, koženky, atď .. Veľké uplatnenie je v úradoch, verejných budovách, domovoch dôchodcov, stacionároch, nemocniciach, školách a materských škôlkach, športových centrách, šatniach, aquaparkoch, kúpeľoch, hoteloch, wellness centrách, nákupných centrách (vybavenie obchodov a priestorov), bankách, kuchyniach, kanceláriách ďalej v elektronickom a optickom priemysle (čisté prevádzky, vybavenie špeciálnych pracovísk) a tam, kde vďaka svojmu zloženiu výrazne znižuje náklady na údržbu a čistenie formou ochrany a tým zníženiu frekvencie následného čistenia a nákladov na prácu.

Antibakteriálny test Impaguard GCA vykonal Štátny Zdravotný Ústav s minimálnou účinnosťou 99,7% a u kvasiniek 87,8%.

Použité mikroorganizmy:

 • kvasinka Candida albicans CCM 8215,
 • Escherichia coli CCM 4517,
 • Salmonella typhimurium C-17-1605,
 • Staphylococcus aureus CCM 4516,
 • Streptococcus pyogenes CNCTC 7155 (ATCC 12344, CNCTC Str 29/58, NCTC 8198)

Garantovaná životnosť ochrany je 21 dní podľa atestu.

 • Dlhodobá vynikajúca ochrana až 6 mesiacov
 • Renovuje a „vyživuje“ plastové podlahy
 • Prevencia proti špine a znečisteniu
 • Výrazne predlžuje čistotu povrchu
 • Rýchle odparovanie
 • Vďaka retrakcii výrazne uľahčuje následné čistenie
 • Jednoduchá aplikácia

Aplikácia IG GCA VINYL:

Produkt je pripravený na priame použitie, plochu dokonale odmastite GCA DEGREAS, alebo GCA NEUTREN (nariedeným podľa potreby), vodný kameň najskôr odstráňte GCA DESCALERDEG, staré vrstvy emulzií a voskov pomocou špeciálneho čističa IG 235 PRIMER.

Špeciálny prostriedok IG 235 primer sa používa pre dokonalé odstránenie starých voskov a ochrán z podlahy na ktorú sa bude nanášať ochrana GCA VINYL protišmykový ochranný produkt. Preniká a rýchlo rozpúšťa polymerizované vrstvy starých ochrán. Pripravuje povrch pre dokonalé priľnutie ochrany. Koncentrovaný výrobok IG 235 primer sa používa zriedený v pomere 20% s dielmi vodou (1diel: 4diely demi vody). Zriedenie výrobku v závislosti od hrúbky a množstva vrstiev, ktoré majú byť odstránené.

Aplikácia: rozstrekom, mopom alebo strojovo. Dôkladne opláchnite čistou vodou. Nechajte zaschnúť. V prípade potreby postup opakujte.

Aplikácia protisklzovej ochrany:

Na suchú čistú plochu naneste 2 vrstvy GCA VINYL s mopom alebo mikrovláknom. Nechajte zaschnúť min. 20 30 minút medzi 2 vrstvami. Pravidelne umývať ošetrovaný povrch s neutrálnym čistiacim prostriedkom GCA NEUTREN nariedeným podľa potreby.

Priemerná spotreba: 1L/40-60m2.

Vzhľadom k širokej škále povrchov, odporúčame pred vlastnou aplikáciou vykonať TEST na zlúčiteľnosť povrchovej úpravy.

Počet vrstiev 2
Doba polymerizácie 30 min
Báza AQUA polymer
Vzhľad Kvapalina
Spotreba 40 – 60 m2/l
Farba Biela
Doba medzi vrstvami 20 – 30 min
Ochrana a separácia proti Baktériám, Minerálnym usadeninám, Nečistotám, Špine, Vode