IG GCA TEXTIL

Perzistentná hydrofóbna nano antibakteriálna ochrana textilu a vlákien

IG GCA TEXTIL je špecificky vyvinutá nano antibakteriálna ochrana tkanej a netkanej textílie, syntetických i prírodných vlákien, technických tkanín, kože a koženky, atď. Na povrchu sa vytvorí ultratenká filmotvorná hydrofóbna a oleofóbna neviditeľná vrstva s antibakteriálnou ochranou proti následnému znečisteniu, škvrnám, vode ( vynikajúci retrakcia), priľnutie mastnoty a olejom, UV žiareniu, usadzovaním špiny, mastným filmom, atď. Vytvorená vrstva je antibakteriálna a znemožňuje život baktériám, machu, plesniam a riasam, vytvára veľmi hygienický povrch.

Dlhotrvajúcim efektom chráni ošetrený povrch od baktérií (garantované 21dní, podľa atestu SZU). Chráni aj proti atmosférickým vplyvom počasia (dažďu, snehu a mrazu), žltnutiu, hnilobe a UV žiareniu. Veľmi vysoká odolnosť proti starnutiu textílií. Neviditeľný film, ktorý nemení alebo takmer nezmení pôvodný vzhľad povrchu.

 • Atestovaná vynikajúca antibakteriálna ochrana
 • Dlhodobá vynikajúca hydrofóbna/oleofobna ochrana
 • Vynikajúca prevencia proti špine a znečisteniu
 • Renovuje a výrazne predlžuje životnosť a odolnosť vlákien
 • Rýchlo sa odparuje
 • Vďaka retrakcii výrazne uľahčuje následné čistenie
 • Jednoduchá aplikácia
 • 100% biologicky odbúrateľná

Výrazne uľahčuje následné čistenie bez použitia nebezpečných chemikálií. IG Glass & ceramic Antibacterial TEXTIL poskytuje vysoko efektívnu a ekonomickú ochranu. Možno využívať napr. v nemocniciach, zdravotníckych zariadeniach, hoteloch, reštauráciách, bankách, kanceláriách, dopravných prostriedkoch (MHD, vlaky, metro), autách, domácnostiach, kuchyniach, atď .. Umožňuje jednoduché odstránenie stopového množstva tekutín akéhokoľvek druhu.

Antibakteriálny test vykonal Štátny Zdravotný Ústav s minimálnou účinnosťou 87,8% a dokonca u kvasiniek 99,7% a to minimálne 21 dní.

Použité mikroorganizmy:

 • Candida albicans CCM 8215
 • Escherichia coli CCM 4517
 • Salmonella typhimurium C-17-1605
 • Staphylococcus aureus CCM 4516
 • Streptococcus pyogenes CNCTC 7155 (ATCC 12344, CNCTC Str 29/58, NCTC 8198)

Ochrana v strojárenstve, nemocniciach, hoteloch, wellness centrách, aquapakoch, reštauráciách, vo firmách a domácnostiach
Vzhľadom k neustále rastúcemu podielu textílií a vlákien je uplatnenie IG GCA TEXTIL obrovské. Bol vyvinutý pre neustále sa zvyšujúce požiadavky na bezpečnú antibakteriálnu ochranu s hydrofóbnym / oleofóbnym účinkom a eliminuje nedostatočné trvanlivé dezinfikovanie pri ich čistení a ošetrovaní. Použitie je v priemysle ako pri výrobe aj v údržbe (textilný, zdravotnícky, potravinársky, automobilový, dopravný priemysel, atď), na textilné vybavenie áut, autobusov, MHD, vlakov, lodí, poľnohospodárskych strojov, tak v rôznom odvetví údržby napr .: verejné budovy, školy, škôlky, športové centrá, hotely, wellness centrá, nákupné centrá (vybavenie obchodov a priestorov) a ďalej v špeciálnych prevádzkach, vybavenie špeciálnych pracovísk a tam, kde vďaka svojmu zloženiu výrazne znižuje náklady na údržbu a baktericídne čistenie formou ochrany a tým výraznému zníženiu frekvencie následného čistenia a nákladov na prácu. Vytvorený film vytvára antibakteriálny hygienický povrch s dlhým intervalom čistenia. Zvlášť v nemocniciach a zdravotníckych prevádzkach je IG GCA TEXTIL nepostrádateľný, kde vďaka svojmu zloženiu výrazne znižuje náklady na údržbu, dezinfekciu a čistenie formou dlhotrvajúcej ochrany a tým znižuje frekvenciu následného čistenia a nákladov na prácu.

Aplikácia IG GCA TEXTIL

Produkt je pripravený na priame použitie, plochu dokonale odmastite GCA ODORNER alebo GCA QUICKDEG. Povrch musí byť bez prachu, mastnoty, vlhkosti, zvyškov pracích prostriedkov, aviváže a šampónov, atď ..
V prípade nového povrchu sa aplikuje priamo. GCA TEXTIL naneste alebo nastriekajte na povrch a rozotrite pomocou hubky krížovým spôsobom tiahlych pohybov. Aplikovať cez seba tak, aby bola istota, že nie je vynechané žiadne miesto, rovnomerne po povrchu. Odporúčame aplikovať dve vrstvy krížom, mokré do mokrého. Nechajte polymerizovať 3 6hodín. Ošetrený povrch čistite produktom GCA NEUTREN, zaistíte si dlhotrvajúcu ochranu. Vzhľadom k širokej škále povrchov, odporúčame pred vlastnou aplikáciou vykonať TEST na zlúčiteľnosť povrchovej úpravy.

Počet vrstiev 2
Doba polymerizácie 6 hod
Báza Ethyl-acetát
Vzhľad Kvapalina
Spotreba 8-12 m2/l
Farba Číra
Doba medzi vrstvami 5 min
Ochrana a separácia proti Baktériám, Minerálnym usadeninám, Nečistotám, Špine, Vode