IG GCA QUICKDEG

Rýchlo sa odparujúca nehorľavá kvapalina špeciálne určená pre prípravu povrchu pred aplikáciou IG GCA a finálne čistenie

GCA QUICKDEG je bezozvyškový odmasťovač s vysokou odmasťovacou silou, s rýchlym odparovaním (3-5min.) a výrazným zlepšením priľnavosti k povrchu, má unikátne povrchové napätie. Nahrádza nebezpečné, horľavé, dráždivé, toxické a karcinogénne riedidlá a odmasťovače. Odstraňuje a odmasťuje minerálne, rastlinné a živočíšne mazivá, oleje, konzervačné oleje a vosky, dopravné filmy a odtlačky rúk pred ďalšou povrchovou úpravou a finálnym čistením.
 
GCA QUICKDEG rieši toxikologické a enviromentálnej problémy. Je náhradou za odmasťovače ako je lieh (isopropyl alkohol), benzíny a alkoholy. Jeho používaním sa vyhnete jedovatým, nebezpečným a horľavým riedidlám.
 
GCA QUICKDEG je veľmi dobre biologicky odbúrateľný. Výrazne zlepšuje bezpečnostné a pracovné podmienky a chránia životné prostredie.

Horľavosť –  má bod vzplanutia (<60°C) v uzatvorenej nádobe podľa ISO 2719.

Zápach – je bez agresívneho zápachu. Nemá žiadny štipľavý a dráždivý zápach ako chlórované rozpúšťadlá. Výrazne zlepšuje ergonomické podmienky v stiesnených a nevetraných priestoroch.

Odparovacia rýchlosť – rýchlosť odparovania prakticky identickú ako je rýchlosť odparovania alkoholu, je izotropný a jeho rýchlosť odparovania je stála.

Kompatibilitamá nízke povrchové napätie (menej ako 27 dyn / cm). extrémne dobrú povrchovú zmáčavosť.

Odmasťovanieje vynikajúce rozpúšťadlo na čisté alebo emulzné oleje, aj minerálne, ktoré sa používajú na mazanie alebo úpravu kovov. Je ideálny na odstránenie jemných mazív, tukov a znečistenia. Odstraňuje zvyšky lepidiel z pások. Je najmä vhodný pre finálne čistenie farbených a citlivých povrchov vrátane plastov.

Čišteniepoužíva sa pre čistenie všetkých povrchov od organických alebo anorganických znečistení pred montážou, skladovaním, pred povrchovým spracovaním chemickým alebo elektrochemickým, pred lepením alebo farbením, pred nasledujúcou povrchovou úpravou.

Aplikácia GCA QUICKEDEG

Odporúčame odstrániť voľné nečistoty z povrchu, výrazne sa zníži spotreba. GCA QUICKDEG sa používa čistý, za studena. Čas (doba) čistenie povrchov závisí od charakteru nánosu, ktorý je potrebné odstrániť, a na jeho hrúbke a na prípadnom použití v umývačke aj v ultrazvukovej umývačke do teploty 40 ° C pri frekvenciách 25 alebo 40kHz. Nanášajte rovnomerne a celistvo na plochu. Naneste a nechajte chvíľku pôsobiť !!! Možno riediť vodou.

Spôsob aplikácie:

  • Handra
  • Ponorenie
  • Máčanie
  • Tampón
  • Kefa a štetec
  • Cirkulácia
  • Ultrazvuk
  • Ponorenie a miešanieí
  • Nízkotlakové striekanie

V prípade potreby postup opakujte. Vzhľadom k širokej škále povrchov, odporúčame pred vlastnou aplikáciou vykonať TEST na zlúčiteľnosť povrchovej úpravy.

Balenie

20 l, 200 l, 5 l, 6×20 l