IG GCA INOX

Perzistentná hydrofóbna nano antibakteriálna ochrana nerezu, hliníku, zinku, medi a mosadze

G Glass & ceramic Antibacterial INOX je špecificky vyvinutá nano antibakteriálna ochrana nerezu, hliníka, zinku, medi a mosadze a pevných materiálov (ako napr farbené kovy, zliatiny a ďalšie). Na povrchu sa vytvorí ultratenká hydrofóbna neviditeľná vrstva s vynikajúcou ochranou proti znečisteniu, usadzovaniu minerálnych a vápenatých povlakov, so samočistiacim účinkom (lotosový efekt). Vytvorená vrstva je antibakteriálna a znemožňuje život a rozmnoženie baktérií, machu, plesní a rias, vytvára veľmi hygienický povrch.

 • Dlhodobá vynikajúca hydrofóbna ochrana
 • Vynikajúca prevencia proti špine a znečisteniu
 • Rýchlo sa odparuje
 • Vďaka retrakcii výrazne uľahčuje následné čistenie
 • Jednoduchá aplikácia
 • 100% biologicky odbúrateľná

Dlhotrvajúcim efektom chráni ošetrený povrch od vody, znečistenia a svojím dlhodobým hydrofóbnym účinkom výrazne uľahčuje následné čistenie bez použitia nebezpečných chemikálií. IG Glass & ceramic Antibacterial INOX poskytuje vysoko efektívnu a ekonomickú ochranu na plochách ako nerez oceľové konštrukcie, ochranné diely, strechy, skeletové diely, priemyselné diely, nerezové vybavenie aquaparkov, kúpeľov, wellness, vodární, hotelov, kuchýň, nerez oceľové hygienické predmety, vybavenie špeciálnych pracovísk, atď. obklady, wc, kuchyňa, kancelárie, atď ..

Antibakteriálny test vykonal Štátny Zdravotný Ústav s minimálnou účinnosťou 87,8% a dokonca u kvasiniek 99,7%.

Použité mikroorganizmy:

 • Candida albicans CCM 8215
 • Escherichia coli CCM 4517
 • Salmonella typhimurium C-17-1605
 • Staphylococcus aureus CCM 4516
 • Streptococcus pyogenes CNCTC 7155 (ATCC 12344, CNCTC Str 29/58, NCTC 8198)

Ochrana v strojárenstve, hoteloch, wellness centrách, aquaparkoch, reštauráciách, nemocniciach, domácnostiach a vo firmách
Vzhľadom k neustále rastúcemu používaniu nerezu je uplatnenie IG GCA INOX obrovské. Bol vyvinutý pre neustále sa zvyšujúce požiadavky na bezpečnú antibakteriálnu ochranu s ošetrujúcim účinkom a elimináciou nedostatočnej dezinfekcie pri ich údržbe. Použitie je v priemysle ako pri výrobe aj v údržbe (potravinársky, zdravotnícky, elektronický a optický priemysel, skelety strojov, konštrukcia, ochranné diely, strojné zariadenia, atď), tak v rôznom odvetví údržby napr .: verejné budovy, nemocnice, športové centrá, aquaparky, hotely, wellness centrá, nákupné centrá (vybavenie obchodov a priestorov) a ďalej v špeciálnych prevádzkach, vybavenie špeciálnych pracovísk a tam, kde vďaka svojmu zloženiu výrazne znižuje náklady na údržbu a baktericídne čistenie formou ochrany a tým výraznému zníženiu frekvencie následného čistenia a nákladov na prácu. Vytvorený film vytvára antibakteriálny hygienický povrch s dlhým intervalom čistenia. Znižovanie cien zvlášť v nemocniciach a firmách, je trendom, ktorý vytvára začarovaný kruh. IG Glass & ceramic Antibacterial INOX vďaka svojmu zloženiu výrazne znižuje náklady na údržbu, dezinfekciu a čistenie formou dlhotrvajúcej ochrany a tým znižuje frekvenciu následného čistenia a nákladov na prácu.

Aplikácia IG Glass&ceramic antibacterial INOX
Produkt sa používa na povrchoch, ktoré nie sú horúce alebo na slnku. Pred aplikáciou povrchovej úpravy musia byť z priestoru, kde bude GCA FOOD nanášaný, odstránené všetky potraviny a potravinárske suroviny. Povrch starostlivo odmastiť GCA ODORNER alebo GCA QUICKDEG, naniesť na povrch, nechať pôsobiť cca 8-10min a zmyť. V prípade nového povrchu sa aplikuje priamo. Naniesť pomocou hubky krížovým spôsobom tiahlych pohybov. Aplikovať cez seba tak, aby bola istota, že nie je vynechané žiadne miesto, rovnomerne po povrchu. Odporúčame aplikovať dve vrstvy, druhú vrstvu po úplnom zaschnutí prvej vrstvy. Po zaschnutí druhej vrstvy povrch utrite suchou a čistou handričkou. Vzhľadom k širokej škále povrchov, odporúčame pred vlastnou aplikáciou vykonať TEST na zlúčiteľnosť povrchovej úpravy.

Balenie 20 kg, 200 kg, 5 kg, 6×20 kg
Počet vrstiev 2
Doba polymerizácie 30 min
Báza Ethyl-acetát
Vzhľad Kvapalina
Spotreba 60-75 m2/l
Farba Číra
Doba medzi vrstvami 7 min
Ochrana a separácia proti Baktériám, Minerálnym usadeninám, Nečistotám, Špine, Vode